Як уникнути покарань при вихованні дитини?

Виховання без покарань формується з декількох принципів./Files/images/kartinki_rzn/виховання.jpg

1. Визнання унікальності дитини, її бажань, почуттів і потреб. Замість того, щоб лаяти і кричати, батьки повинні замислитися над причиною поганої поведінки дитини

2. Повага цінностей дитини. Батьки повинні зрозуміти, що діти мають право на помилки, можуть мати власну думку, навіть якщо вона буде помилковою. Такий підхід допоможе сформувати у дитини власну систему цінностей, навчить її аналізувати, дитина зможе знаходити свої помилки і виправляти їх.

Щоб підвищити ефективність виховання без застосування насильства, батькам доведеться навчитися визнавати свої помилки і розуміти, що досконалих людей не існує і вони - не виняток.

3. Любов до своєї дитини.

Дуже важливо показувати дитині свою любов, незалежно від того, скільки їй років, висловлювати її за допомогою тілесних дотиків - поплескувань, обіймів і т.д. Любов зіграє велику роль у вихованні дитини. Вже в майбутньому їй стане легко спілкуватися з оточуючими та знаходити собі друзів.

4. Встановлення загальних правил у родині.

Складіть список правил, які зобов'язані дотримуватися всі члени сім'ї, і постарайтеся донести їх до дитини. Слід пам'ятати, що суперечності будуть дезорієнтувати дитину, перешкоджати формуванню самоконтролю, а найголовніше розвивати небажану поведінку. Вона може стати підлабузником і прагнути до нечесних вчинків.

5. Хороший приклад.

З моменту народження і до підліткового віку батьки є для своїх дітей своєрідним авторитетом. Саме тому варто скористатися таким становищем і передати своїй дитині частинку своєї поведінки і знань. Ви не зможете прищепити своїй дитині любов до читання, якщо вона буде бачити вас сидячими перед телевізором, за переглядом улюбленої передачі. Ви не навчите дитину поважати старших, якщо самі допускаєте безсторонні висловлювання на адресу сусідів по сходовому майданчику і вчителів.

6. Відмова від агресії.

Якщо батьки стануть вести себе агресивно по відношенню до дитини, коли вона почне вести себе неналежним чином, наприклад, забирати іграшки у інших дітей, рвати і розкидати речі, вони доб'ються того, що дитина всіма силами почне уникати їх контролю і остаточно вийде з під спостереження . Якщо у дитини не вистачить терпіння і її психіка не зможе витримати такого натиску, вона може перетворитися на людину, яка ніколи не проявляє характер і ініціативу

7. Системність і послідовність.

Якщо ви виконуєте правила сьогодні, то завтра і після завтра це також треба робити.

8. Винагороджувати дитину за добрі діла, помічати її успіхи, допомагати при невдачах.

Усім батькам, які хочуть виховати ввічливу і впевнену в собі дитину, доведеться розвивати в собі незвичайне терпіння і самодисципліну. Тільки при такому підході можна домогтися бажаних результатів.

Підготувала вихователь Кошелик Сніжана Миколаївна

Кiлькiсть переглядiв: 709

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.