Історична довідка

Є на Новомиргородщині краса на землі

Де трави, дерева і квіти,

Вись річка, струмочки великі, й малі, -

Навчаються тут глухі діти.

Це їх – неслухняних, вертких і маленьких,

Як тих пташенят, огорнувши теплом,

Приводять до школи ріднесенькі неньки

Із раненим серцем й підбитим крилом.

Шукають поради і теплого слова,

Чекають їх діти і їхні батьки.

І берег дитинства, і берег любові

У цьому куточку вони віднайшли.

(О.О.Невмита – ветеран школи)

/Files/images/aWxZ_76vz4k.jpg


Саме тут, в цій красі, на березі річки Велика Вись колектив школи робить все для того, щоб дітям було затишно, тепло і комфортно.

Щоб розпочати розмову про навчання і виховання в Новомиргородській загальноосвітній спеціальній школі – інтернат І – ІІІ ступенів сьогодні, хочеться зробити коротенький екскурс в минуле.

Адже в 2012 році нашій школі виповнилося 80 років. А початок історії розвитку школи – інтернату для глухонімих закладено в розпорядженні міністерства релігії і освіти від 1901 року «Про прийняття заходів з приводу навчання глухонімих дітей». У в 1932 році 20 грудня в м. Кіровограді розпочався перший навчальний рік з 6 учнями.

В 1954 році школа–інтернат для глухонімих дітей була переведена у м. Новомиргород де знаходиться і в даний час.

Так, крок за кроком, рік за роком – одні учні вступали до школи, а інші ставали випускниками.

Змінювався статус школи і термін навчання спочатку це була школа – інтернат для глухонімих дітей з терміном навчання 12 класів, потім спецшкола – інтернат для глухих дітей з терміном навчання 10 класів далі загальноосвітня спецшкола – інтернат для глухих дітей, в даний час це загальноосвітня спецшкола – інтернат І – ІІІ ступенів з терміном навчання 12 класів. Школа має початкову, основну і старшу ланку.

78 років з погляду вічності – це мізерний відрізок часу, а для людського життя – це зростання цілого покоління.

Протягом цих років школу закінчили більше тисячі вихованців. Серед випускників – столяри та художники, швачки та спортсмени, зубні техніки та підприємці.

Сьогодні, як і завжди, педагогічний колектив намагається створити сприятливі умови для отримання учнями базових знань, їх духовного зростання, підготувати суспільству людину грамотну, виховану, яка б уміла самостійно здобувати і примножувати свої знання.

А результати у нас є: випускники школи навчаються у різнопрофільних навчальних закладах України: Київському технікумі легкої промисловості, Харківському і Херсонському медичних училищах, а також у Львові, Дрогобичі.

Позаду у них – нелегкі шкільні будні та оволодіння знаннями.

Попереду – життєві дороги, праця, царина пошуку і утвердження в обраній галузі.

Проблема виховання та навчання дитини з порушеннями слуху є складною. Тому весь навчально – виховний процес в школі спрямований на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 26.07.05р. щодо створення належних умов для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти, їх соціально – трудової реабілітації, інтеграції в суспільство.

Кiлькiсть переглядiв: 173

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.